עיצוב לוגו ופאביקון - הפכו את החנות שלכם למותג!

כאשר אדם נמצא בחנות, אונליין או אופליין, ישנם הרבה שיקולים ומחשבות שעוברים לו בראש ובעצם מחליטים אם הוא ירכוש מהחנות הזו מוצר כלשהו או לא. השיקולים יכולים להיות מגוונים - טיב המוצר, הצבע של המוצר, השימוש של המוצר, האם המוצר הוא הכרחי לאותו אדם או לא וכמובן המחיר.
אבל יש סיבה נוספת, סיבה שלא הרבה אנשים רוצים להודות בההמותג. 

המותג של החנות משפיע רבות על המוכנות שלנו לקנות בה. אנשים לא יוציאו 200 שקל על ג׳ינס בחנות מסויימת, אבל בחנות אחרת הם יוציאו ״בכיף״ 400 ש״ח על ג׳ינס זהה לחלוטין כי החנות ההיא פשוט ידועה
כחנות יותר טובה ויותר יקרה, וזה בסדר.

אף אחד לא נהיה מותג בין לילה
החנות המקוונת שלכם היא לא תכנית של רשת, ואנחנו לא משתתפים בריאליטי… בשופינג אין כוכבים בין לילה ועל מנת להפוך למותג אתם תצטרכו להשקיע בעיצוב של החנות שלכם. החנות המקוונת שלכם צריכה להעביר מסר, היא צריכה לשדר אווירה… ממש כמו חנות רגילה בקניון או ברחוב!
כאשר אנו נכנסים לחנות רגילה אנו חווים את החנות עם מרבית החושים שלנו! אנו רואים את הפריטים, אנו שומעים את המוזיקה, נוגעים במוצרים ומריחים את הבושם שיש בחנות.
העיצוב של החנות שלכם צריך לתת ללקוח את ההרגשה הטובה הזאת כאשר הוא או היא ״נכנסים״ אליה. אחרת למה שהם יחזרו?

חשבו היטב על הקשר בין שם החנות שלכם לבין הצבעים השולטים בעיצוב שלה וצרו, בשילוב והרמוניה עם שניהם, את הלוגו של החנות שלכם. חישבו על הפונט שהלוגו שלכם יופיע בו, חישבו על התמונה שתתלווה אליו, ועל כמה הלוגו הזה מתאים לעיצוב הכללי של החנות שלכם. חישבו על משהו פשוט אבל יוצא דופן, לא משהו שדומה ללוגו של חברה מוכרת… תהיו מקוריים!
הלוגו של החנות שלכם הוא בעל משקל רב ומשמעות גדולה והוא ילווה אתכם בכל דבר שתעשו ברשת. הלוגו שלכם יופיע באתר של החנות שלכם ובראש עמוד הבלוג של החנות שלכם. כמו כן, הלוגו שלכם יככב בניוזלטרים שלכם, בדף הפייסבוק שלכם, באינסטגרם ובכל רשת חברתית בה תבחרו לפרסם.
במידה ואתם שולחים מוצר עם תוויות הלוגו יצטרך להופיע על התווית, והוא גם יופיע על האריזה שמגיעה לבית הלקוח.

איך בוחרים לוגו ומה זה בכלל פאביקון?
חלק מבעלי החנויות אונליין פשוט רשמו את שם החנות בפונט יפה והחליטו שזה הלוגו שלהם וזה בסדר. אם החנות שלכם אמורה לשדר פשטות, קלילות ונינוחות אולי לוגו פשוט זה מה שהכי יתאים לכם. אבל אם אתם
מחפשים משהו יותר יצירתי מזה אולי תצטרכו לפנות למומחה!
ישנם מעצבים גרפיים רבים ומוכשרים בשוק שיוכלו לסייע לכם בהכנת הלוגו המושלם לחנות שלכם. לוגו שיספר את הסיפור של החנות שלכם מהרגע הראשון שמישהו דורך בה רגל.

שימו לב שהלוגו שלכם יישלח אליכם מהמעצב במספר גדלים שונים, ווריאציות צבעים שונות כדי שתמיד תוכלו לשלב אותו בכל תמונה או אתר. כמו כן, אם אתם כבר פונים לאיש עיצוב בקשו ממנו שיכין לכם פאביקון.
הוא התמונה הקטנה המופיעה בדפדפן שלכם כאשר אתם פותחים את האתר בחלון חדש.
פאביקון או Favourite Icon, הוא התמונה הקטנה המופיעה בדפדפן שלכם כאשר אתם פותחים את האתר בחלון חדש. אם תסתכלו למשל על החלון שפתוח אצלכם כרגע של פייסבוק (כי בואו נודה בזה הוא
פתוח) תוכלו לשים לב לריבוע כחול עם האות F בכתב קטן ובצבע לבן. זה הפאביקון של פייסבוק.
הפאביקון שלכם צריך להתאים ללוגו שלכם ולחנות שלכם הוא מה ש״יזכיר״ לאנשים שהחנות שלכם פתוחה אצלהם בחנות, ובנוסף ישדר לגוגל שהחנות שלכם היא אתר רציני, ולא ״סתם אתר שקם לו יום אחד״.

הדברים האלה, התמונות האלה, הלוגו והפאביקון, יכולים להיראות לכם כדברים שוליים אבל הם לא. מיתוג החנות שלכם, היכולת של אנשים לזהות את הלוגו שלכם, ישפיעו עליהם רבות בהחלטה אם לרכוש מכם או לא.
וזה נכון שאתם צריכים מוצר מנצח, תמונות טובות ומחיר בהתאם אבל הלוגו והפאביקון חשובים לא פחות.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}